full screen background image
Greenway Dance Festival
Tap here for Shopping Cart / Checkout

2017 Results – Sunday 11th June

12yrs & Under Ballet/Demi Duo
1st  Shelby Giles & Lilah Heising
2nd  Mei Iwamura & Mei Miyamoto
3rd  Ashlynne Reveleigh & Maddison Appleby
Highly Commended  Talia Moolenschot & Lara Balestrieri
Highly Commended  Caitlin Wadley & Madison Stansby
12yrs & Under Tap Duo
1st  Caitlin Wadley & Madison Stansby
2nd  Aimee Kirakovski & Sierra Osborne
12yrs & Under Hip Hop/Jazz Duo
1st  Zachary Pilarcik & Angela Brischetto
2nd  Anikke Thompson & Matisse Bayldon
13yrs & Over Tap Duo
1st  Hannah Giles & Tara Dent
2nd  Shannon Treanor & Alyssa Scannella
3rd  Danae Pedrola & Gabrielle Hall
Highly Commended  Isabella Papadimitriou & Francesca Musumeci
12yrs & Under Lyric Duo
1st  Lilly Hughes & Hudson Steer
2nd  Phoebe Crowe & Jorja Clowes
3rd  Natalie Millerd & Ella Schrale
Highly Commended  Caitlin Young & Lara Lane
Highly Commended  Maddison Debel & Alivia Herilhy
All Abilities (non-competitive event)
  Liam Chapman
  Francis Hoad
13yrs & Over Lyric Duo
1st  Kobi Mc Ilwain & Sophie Mackay
2nd  Nixie Loukas & Tato Daley
3rd  Talia Ryan & Alice Bishop
Open Age Variety Duo
1st  Alyssa Scannella & Shannon Treanor
2nd  Mitsuki Furutani-Burns & Akari Quigley
3rd  Matisse Bayldon & Mia Williams
Highly Commended  Rosie Kinnaird & Lianna Sawada
Highly Commended  Mikaela Archer & Lucy Dorahy
13yrs & Over Hip Hop/Jazz Duo
1st  Bayley Baird & Angelina Grundy
2nd  Alyssa Scannella & Shannon Treanor
3rd  Sara Petrie & Jessica Mulla
Open Age Trio
1st  Keira, Lilah & Shelby
2nd  Matisse, Mia & Anikke
3rd  Ashlynne, Annika & Hannah
High School Dance Troupes
1st  Redlynch State High School
2nd  St Mary`s Catholic College – A
3rd  St Andrews Catholic College
12yrs & Under Acro/Cheer Troupe
1st  Dance 2XS
2nd  Rose Studio
Open Age Acro/Cheer Troupe 
1st  Dancescapes
2nd  Dance 2XS
3rd  Rose Studio
Highly Commended  Centre Stage Dance Studios
Highly Commended  Centre Stage Dance Studios
Boys Only Solo
1st  Louie Male-Masse
2nd  Zachary Pilarcik
3rd  Lio Woodfield
12yrs & Under Ballet/Demi Troupe
1st  JM Dance
2nd  JM Dance
3rd  FNQ Dance Academy
Highly Commended  In2dance
12yrs & Under Lyric/Contemporary Troupe
1st  Graham Academy of Dance
2nd  JM Dance
3rd  Dancescapes
Highly Commended  FNQ Dance Academy
Open Age Lyric/Contemporary Troupe 
1st  Graham Academy of Dance
2nd  FNQ Dance Academy
3rd  Centre Stage Dance Studio
Highly Commended  JM Dance
12yrs & Under Tap Troupe
1st  JM Dance
2nd  Dance Junction
3rd  In2dance
Highly Commended  Dance Junction
Highly Commended  FNQ Dance Academy
Open Age Tap Troupe
1st  JM Dance
2nd  FNQ Dance Academy
3rd  Dance Junction
12yrs & Under Jazz troupe
1st  Graham Academy of Dance
2nd  Dancescapes
3rd  JM Dance
Highly Commended  Dance Junction
Highly Commended  Dance Junction
Open Age Jazz troupe 
1st  Graham Academy of Dance
2nd  FNQ Dance Academy
3rd  Dancescapes
Highly Commended  Dance Junction
12yrs & Under Variety Troupe
1st  Dance Junction
2nd  JM Dance
3rd  Dance Junction
Highly Commended  Graham Academy of Dance
Open Age Variety Troupe 
1st  JM Dance
2nd  FNQ Dance Academy
3rd  Dance Junction
12yrs & Under Hip Hop Troupes
1st  Bodies in Motion Dance School
2nd  Dance Junction
Open Age Hip Hop Troupes 
1st  Bodies in Motion Dance School
2nd  FNQ Dance Academy
3rd  Dance Junction
Open Glitz/Cabaret troupe
1st  JM Dance
2nd  Graham Academy of Dance
3rd  JM  Dance
12yrs & Under Versatility Plus
1st  Angela Brischetto
2nd  Charlotte Mackay
3rd  Tiarni O`Brien
Highly Commended  Jorja Clowes
Highly Commended  Taya Lowman
Highly Commended Lily-May Pynaker
Highly Commended Macey Richards
13yrs & Over Versatility Plus – B
1st  Nixie Loukas
2nd Danielle Millard
3rd  Lori Edgerton
13yrs & Over Versatility Plus – A
1st  Sophie Mackay
2nd  Giulia Bortalanza
3rd  Madeleine Kincade
Highly Commended  Jessica Mulla

Performance of the day – Graham Academy of Dance – Open Age Troupe

MENU

Greenway Dance Festival