full screen background image
Greenway Dance Festival
Tap here for Shopping Cart / Checkout

2012 Results – Thursday 7th June

If any dancer lost any property at The 2012 Green Way Dance Festival please contact karen@greenwaydancefestival.com.au

Morning Session – Results


8YRS & UNDER RESTRICTED JAZZ

1ST – TIARNI O`BRIEN

2ND – RHEIANNA JUHAS

3RD – TIANA JARVINEN

R.S – CHARLOTTE MACKAY

 

10YRS & UNDER RESTRICTED TAP

1ST – SAMANTHA GREGORY

2ND – SHILOH CANNELL

3RD – SARAH PERESSINI

R.S – CAITLIN CLOWES

 

8YRS & UNDER OPEN JAZZ

1ST – JOANNA METCALF

2ND – JESSICA EDWARDS

 

10YRS & UNDER OPEN TAP

1ST – ALEERAH ZAMMIT

2ND – JESSICA MULLA

3RD – HANNAH GILES

R.S – MADISON SIMONATO

 

8YRS & UNDER RESTRICTED BALLET

1ST – JESSICA EDWARDS

 

10YRS & UNDER RESTRICTED JAZZ – B

1ST – CHELSEY MANITTA

2ND – MADELYN ZEIGLER

3RD – KI`ARA SOLOWSKI

3RD – HANNAH GILES

R.S – JUN WOODFIELD

R.S – SARAH PERESSINI

R.S – MELANIE KILILI

 

10YRS & UNDER RESTRICTED BALLET

1ST – SOPHIE MACKAY

2ND – KEELEY MASON

3RD – ELLEN ERICSON

3RD – SHILOH CANNELL

R.S – LORI EDGERTON

R.S – HANNAH GILES

R.S – ABBIE PORTER

R.S – ISABELLA CUDA

 

Afternoon Session – Results


10YRS & UNDER RESTRICTED TAP

1ST – KIMBERLEY BRYANT

2ND – JOANNA METCALFE

3RD – TIARNI O`BRIEN

R.S – JORDANNA ZAMMIT

R.S – KNIGHT MITCHELL

 

10YRS & UNDER RESTRICTED JAZZ – A

1ST – ALEERAH ZAMMIT

2ND – ALEXIS FORD

3RD – ABBIE PORTER

R.S – ALIRRA COLLINS

R.S – MELINDA MITCHELL

R.S – ROMI SATO

 

12YRS & UNDER RESTRICTED TAP

1ST – NINA DELL

2ND – ROWENA PETERSEN

3RD – SHANAE BIRD

R.S – OLIVIA DIMARCO

R.S – KEELEY REDDING

 

10YRS & UNDER OPEN JAZZ – B

1ST – DANIELLE MILLARD

2ND – CAITLIN CLOWES

3RD – JADA ZAMMIT

R.S – BREEANNA VEDELAGO

R.S – JADA FITTOCK

 

12YRS & UNDER OPEN TAP

1ST – SHANNON TREANOR

2ND – LUKA ARAI-BREE

3RD – KIERA LENNON

R.S – JULIA CLAYTON

R.S – MEG DODDS

 

 10YRS & UNDER OPEN JAZZ – A

1ST – AISLINN STORNELLI

2ND – SOPHIE MACKAY

2ND – JESSICA MULLA

3RD – SAMANTHA GREGORY

R.S – KEELEY MASON

R.S – SARA PETRIE

 

12YRS & UNDER RESTRICTED BALLET

1ST – KEELEY REDDING

2ND – LAYLA O`CORNOR

3RD – ALEXANDER MITCHELL

R.S – CHISA HASEGAWA

R.S – ELENA PILAT

 

Evening Session – Results


10YRS & UNDER RESTRICTED LYRIC

1ST – ROSE OVERLAND

2ND – MADISON SIMONATO

3RD – JADA ZAMMIT

3RD – KEELEY MASON

R.S – LAUREN EDWARDS

R.S – ALEXIS FORD

R.S – ISABELLA CAREY

R.S – JADA FITTOCK

 

12YRS & UNDER OPEN BALLET

1ST – HAYLEE BLACK

2ND – SHANNON TREANOR

3RD – EMILY BENCK

R.S – MARUSHKA KAFKA

R.S – LUKA ARAI-BREE

R.S – ROWENA PETERSEN

 

10YRS & UNDER OPEN LYRIC

1ST – AISLINN STORNELLI

2ND – SOPHIE MACKAY

3RD – LORI EDGERTON

3RD – DANIELLE MILLARD

 

12YRS & UNDER RESTRICTED CONTEMPORARY

1ST – KOBI McILWAIN

2ND – EMILY BENCK

3RD – KEELY HORNE

R.S – MADDIE CREMA

R.S – ELLA LEONI

 

12YRS & UNDER OPEN CONTEMPORARY

1ST – LORI FAVERO

2ND – HAYLEE BLACK

3RD – TAHLIA DE JONG

3RD – MADELINE KINCADE

 

 12YRS & UNDER VARIETY

1ST – EMILY BENCK

2ND – ALEXANDER MITCHELL

3RD – ALYSHA DUNCAN

R.S – KIERA LENNON

R.S – LINDSEIGH WILLIAMS

R.S – TAHLIA DE JONG

MENU

Greenway Dance Festival