full screen background image
Greenway Dance Festival
Tap here for Shopping Cart / Checkout

2015 Results – Sunday 7th June

13yrs & Un Classical / Demi Duo

1st Tahlia Rose Paino & Luis Arnet – Cns

2nd Mei Iwamura & Mei Miyamoto – Cns

3rd Shelby Giles & Lilah Heising – Cns

 

Open Age Tap Duo

1st Jasmine Corica & Lacey Battiato – I`Fail

 

12yrs & Un Jazz/Hip Hop Duo

1st Keely Womersley & Hudson Steer – Red

2nd Jorja Clowes & Kimberley Bryant – I`Fail

3rd Hannah Giles & Marina Manahan – Cns

Highly Commended –

Akari Quigley & Mitsuki Furutani – Burns – Cns

Matisse Bayldon & Aikke Thompson – Cns

Alexis Jakubiszyn-Simpson & Mia Rose Williams – Cns

 

13yrs & Ov Jazz/ Hip Hop Duo

1st Rose Overland & Gabriella Cuda – Ath

2nd Ebony Huey & Haylee Black – I`fail

Highly Commended –

Raine Ward & Ruby Brunsdon – Moss

Kyeisha Pitt & Eliza White – Moss

 

12yrs & Ov Lyric/Contemporary Duo

1st Nicole Jakob & Lori Favero – B Bay

2nd Katie Gibson & Mia Ferrero – Moss

3rd Jun Woodfield & Louie Male – Masse – Y Knob

Highly Commended –

Sophie Mackay & Kobi McIlwain – Mour

 

Boys Only Solo

1st Gusta Mara – I`Fail

2nd Hudson Steer – Red

3rd Andre Ahloy – Cns

Highly Commended –

Rueben Klaassen – Edmon,

Luis Arnet – Cns,

Patrick Mc Kendry – Yung,

Louie Male Masse – Y Knob

 

Open Age Trio

1st Annika Vearing , Hannah Edwards & Alannah Davies – Sorensen – Red

2nd Monique Bruschi, Louise Smith & Chelsea White – Miss Bh

3rd Sara Petrie, Aleerah Zammit & Jessica Mulla – Kew Bh

Highly Commended –

Kiara Connell, Makayla Jentz & Kate Luck – Kew Bh

 

Open Age Variety duo

1st Sydney Smith & Jaymie Houtman – Cns

2nd Tiana Jarvinen & Hannah Mc Clarty – Red

3rd Hannah Duncan & Lara Duncan – Cns

Highly Commended –

Kiera Lennon & Sara Petrie – Cns

Havana Beal & Stephanie Jarvinen – Smith

 

Open Age Classical/Demi Troupe

1st FNQ Dance Academy – Cns

2nd In2Dance – Ath

3rd Dance Junction – Cns

 

12yrs & Un Tap Troupe

1st Dance Junction – Cns

2nd Dance Junction – Cns

3rd In2Dance – Ath

 

Open Age Tap Troupe

1st FNQ Dance Academy – Cns

2nd Dance Junction – Ath

3rd In2Dance – Ath

 

12yrs & Un Lyric/Contemporary Troupe

1st Graham Academy of Dance – I`Fail

2nd Dancescapes – Red

3rd In2Dance – Ath

Highly Commended –

Dance Junction – Cns

 

Open Age Lyric/Contemporary Troupe

1st Dancescapes – Red

2nd Graham Academy of Dance – I`Fail

3rd Graham Academy of Dance – I`Fail

Highly Commended –

FNQ Dance Academy – Cns

 

12yrs & Un Jazz Troupe

1st Graham Academy of Dance – I`Fail

2nd Dancescapes – Cns

3rd Graham Academy of Dance – I`Fail

Highly Commended –

Dance Junction – Cns,

Dancescapes – Red

 

Open Age Jazz Troupe

1st Graham Academy of Dance

2nd FNQ Dance Academy – Cns

3rd Dancescapes – Red

Highly Commended –

Dance Juntion – Cns

 

Open Age Glitz Troupe

1st Dance Junction – Cns

 

12yrs & Un Variety Troupe

1st Graham Academy of Dance- I`Fail

2nd Dancescapes – Red

3rd Dancescapes – Red

Highly Commended –

Dance Junction – Cns,

Centre Stage Studios – Y Knob,

Dance Junction – Cns,

Dance Junction- Cns

 

Open Age Variety Troupe

1st Dance Junction – Cns

2nd Dance Junction – Cns

3rd Dancescapes – red

Highly Commended –

Centre Stage Studios – Y Knob,

Dancescapes – Red

 

Open Age Hip Hop Troupe

1st New Era Crew – Cns

2nd Bodies in Motion – Moss

3rd FNQ Dance Academy – Cns

Highly Commended –

Graham Academy of Dance – I`Fail

 

15yrs & Ov Versatility Plus

1st Nicole Jakob – B Bay

2nd Lori Favero – El Ar

3rd Madeleine Kincade – Cns

3rd Elise Le Galloudec – Cns

Highly Commended –

Chloe Samaha – I`Fail,

Sara Haruta – Cns,

Tahlia De Jong – Cns,

Jordan Pollock – Ath,

Ashleigh Clapham – Cns,

Haylee Black – I`Fail,

Katie Gibson – Moss,

Remy Martin – Ath

 

13yrs & Ov Tap Impro

1st Madeleine Kincade – Red

2nd Aleerah Zammit – Cns

3rd Chloe Samaha – I`Fail

Highly Commended –

Gabriella Cuda – Ath

 

14yrs & Un Lyric/Contemporary Impro

1st Caysha Duncan – Ath

2nd Rose Overland – Ath

3rd Sophie Mackay – Tul

Highly Commended –

Niina Dell – Cns,

Sara Petrie – Cns,

Aleerah Zammit – Cns

 

15yrs & Ov Lyric/Contemporary Impro

1st Lori Favero – El Ar

2nd Gusta Mara – I`Fail

3rd Ebony Huey – I`Fail

Highly Commended –

Nicola Mackay – Tul,

Madeleine Kincade – Red,

Chloe Samaha – I`Fail,

Nunkeri Nelson – Bab

 

14yrs & Un Jazz Impro

1st Caysha Duncan – Ath

2nd Rose Overland – Ath

3rd Sophie Mackay – Tul

 

15yrs & Ov Jazz Impro

1st Nicole Jakob – B Bay

2nd Chloe Samaha – I`Fail

3rd Lori Favero – El Ar

 

13yrs & Ov Hip Hop Impro

1st Nicole Jakob – B Bay

2nd Louise Smith – Miss Bh

3rd Gusta Mara – I`Fail

 

14yrs & Un Student Choreography

1st Caysha Duncan – Ath

2nd Jun Woodfield – Y Knob

3rd Gabriella Cuda – Ath

 

15yrs & Ov Self Choreography

1st Chloe Samaha – I`Fail

2nd Katie Gibson – Moss

3rd Sophie Burrage – Cns

Highly Commended –

Gusta Mara – I`Fail

 

Sunday 7th June – Performance of the Day

Graham Academy of Dance

12yrs & Un Variety Troupe

 

MENU

Greenway Dance Festival